Syców Wiki:FAQ

Z Syców Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

FAQ − zawiera najczęściej zadawane pytania przez użytkowników i gotowe odpowiedzi na te pytania. Zanim zadasz pytanie użytkownikowi z dodatkowymi uprawnieniami, sprawdź, czy nie znajduje się ono poniżej.

Jaki jest cel projektu?

Celem projektu jest zgromadzenie wszystkich informacji związanych z miastem i gminą Syców.

Kto za to odpowiada?

Za poprawność publikowanych treści nie ponosi odpowiedzialności nikt, chyba że opublikowana przez użytkownika treść narusza Zasady lub zasady edycji. Z drugiej strony za prawidłowy rozwój projektu (w tym przestrzeganie Zasad) odpowiadają użytkownicy z dodatkowymi uprawnieniami, tj. biurokrata, administratorzy i redaktorzy.

Kto to finansuje?

Encyklopedia jest finansowana ze środków prywatnych biurokraty lub dobrowolnie przez użytkowników i anonimowych darczyńców.

Czy ta encyklopedia jest wiarygodna?

Staramy się, by taka była. Jeżeli znajdziesz informacje, które trzeba zweryfikować, poinformuj nas o tym.

Czy znajdę tu to, czego szukam?

Nie możemy tego zagwarantować, jednak regularnie umieszczane są nowe treści. Oznacza to też, że możesz uzupełnić braki, bo Encyklopedię Syców Wiki może edytować każdy.

Gdzie mogę zgłosić błąd?

Najlepiej na stronie dyskusji użytkownika z dodatkowymi uprawnieniami (biurokraty, administratora, redaktora) lub na stronie dyskusji danego artykułu.

Czym jest wiki?

Wiki to strona internetowa, którą każdy może redagować oraz użytkownicy, którzy tworzą zawartość encyklopedii.

Czy mogę edytować?

Tak! Edycji można dokonywać bez rejestracji konta, jednak założenie konta pozwala na przesyłanie grafik, przenoszenie tytułów stron, uczestnictwo w ważniejszych dyskusjach oraz na wiele innych możliwości.

Czy muszę zakładać konto?

Nie, nie jest to obowiązkowe, ale zalecane.

Coś mnie tutaj obowiązuje?

Przede wszystkim zasady, z którymi zalecamy się zapoznać.

O czym można tworzyć artykuły?

O wszystkim co związane z Sycowem i okolicami. Można pisać o osobach związanych w Sycowem, miejscowościach, organizacjach, zabytkach, sporcie, kulturze itp. Pamiętaj tylko, że każdy artykuł musi być związany z ziemią sycowską.

Jak napisać artykuł?

Informacje na ten temat znajdziesz w poradniku edytora.