Dyskusja Syców Wiki:Regulamin

Z Syców Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

"wcześniej", "kasowanie"[edytuj]

Na podstawie punktu 47. Regulaminu Encyklopedii Syców Wiki proponuję nowe brzmienie części postanowień Regulaminu:

W punkcie 36. o aktualnym brzmieniu:

Użytkownik z dodatkowymi uprawnieniami posiada możliwość samodzielnego odebrania sobie dodatkowych uprawnień, o czym powinien wcześniej poinformować biurokratę na jego stronie dyskusji.

proponuję usunięcie słowa wcześniej. Punkt 36. uzyskałby następujące brzmienie:

Użytkownik z dodatkowymi uprawnieniami posiada możliwość samodzielnego odebrania sobie dodatkowych uprawnień, o czym powinien poinformować biurokratę na jego stronie dyskusji.

Uzasadnienie: Uniknięcie potencjalnych sankcji wobec użytkownika, który dobrowolnie zrzeknie się uprawnień, nie informując wcześniej o takim zamiarze użytkownika z uprawnieniami biurokraty. Jego obowiązkiem po zmianie Regulaminu będzie po prostu poinformowanie biurokraty, bez określania momentu, w którym ma to nastąpić.

W punkcie 37. o aktualnym brzmieniu:

Do zakresu uprawnień administratora należy: kasowanie stron i ich przywracanie, zabezpieczanie stron i możliwość ich edycji, blokowanie użytkowników oraz edytowanie wewnętrznego MediaWiki i nawigacji. W zakres uprawnień administratora wchodzą także uprawnienia redaktora.

proponuję zastąpienie wyrażenia kasowanie stron wyrażeniem usuwanie stron. Punkt 37. uzyskałby następujące brzmienie:

Do zakresu uprawnień administratora należy: usuwanie stron i ich przywracanie, zabezpieczanie stron i możliwość ich edycji, blokowanie użytkowników oraz edytowanie wewnętrznego MediaWiki i nawigacji. W zakres uprawnień administratora wchodzą także uprawnienia redaktora.

Uzasadnienie: W Regulaminie nie powinno stosować się synonimii. Poza tym punktem w pozostałych mówi się o usuwaniu, a nie kasowaniu stron.

Martinuss (dyskusja) 22:27, 11 wrz 2018 (CEST)

Wobec braku odzewu ze strony nielicznych użytkowników (Daga97) na podstawie punktu 49. Regulaminu podejmuję decyzję o zmianie postanowień Regulaminu zgodnie z powyższymi założeniami. Martinuss (dyskusja) 16:11, 26 wrz 2018 (CEST)