Zbigniew Ilski

Z Syców Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zbigniew Ilski
Data i miejsce
urodzenia
22 stycznia 1963
Syców
Zastępca burmistrza Sycowa
Okres
pełnienia funkcji
od czerwca 1994
do października 1998
Poprzednik Jacek Rubik
Następca Ewa Głowacka
Przewodniczący Rady Miejskiej
Okres
pełnienia funkcji
od października 1998
do listopada 2002
Poprzednik Józef Promny
Następca Kazimierz Cichoń
Zastępca burmistrza Sycowa
Okres
pełnienia funkcji
od listopada 2002
do 4 grudnia 2006
Poprzednik Ewa Głowacka
Następca Tomasz Czwordon

Zbigniew Ilski (ur. 22 stycznia 1963 w Sycowie) – zastępca burmistrza miasta i gminy Syców w latach 1994-1998 i 2002-2006, przewodniczący Rady Miejskiej w latach 1998-2002, radny Rady Powiatu Oleśnickiego w latach 2006-2014.

Biografia

Zbigniew Kazimierz Ilski urodził sie 22 stycznia 1963 roku w Sycowie[1]. Ukończył Wydział Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Inżynierii Biomedycznej, specjalizacja: Elektroniczna Aparatura Medyczna. W 1994 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie polityki rynku pracy, w 1996 roku Business Studies w Central Connecticut State University New Britain, a w 1997 roku studia w zakresie wyceny nieruchomości na Akademii Rolniczej we Wrocławiu[2].

W latach 1990-1994 Zbigniew Ilski pełnił funkcję kierownika Rejonowego Urzędu Pracy w Sycowie. W 1994 roku, po wyborze przez Radę Miejską Henryka Sarnowskiego na burmistrza Sycowa, funkcję jego zastępcy objął Zbigniew Ilski, pełniąc ją do 1998 roku. W latach 1995-1998 był przewodniczącym Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Sycowie[3].

W wyborach samorządowych w 1998 roku uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej. Kandydował z listy KW "Porozumienie Samorządowe 2002" w okręgu wyborczym nr 3 i otrzymał poparcie 479 wyborców (najwięcej spośród wszystkich kandydatów na radnych)[4]. W kadencji 1998-2002 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej.

W wyborach samorządowych w 2002 roku został wybrany radnym Rady Powiatu Oleśnickiego z listy KWW Porozumienie Samorządowe 2002 w okręgu wyborczym nr 4, zdobywając 420 głosów. W listopadzie, po zwycięstwie Stanisława Czajki w II turze wyborów, objął urząd zastępcy burmistrza miasta i gminy Syców, pełniąc tę funkcję do końca 2006 roku.

W wyborach samorządowych w 2006 roku uzyskał mandat radnego Rady Powiatu Oleśnickiego z listy KWW Porozumienie Samorządowe 2002, otrzymując 531 głosów w okręgu wyborczym nr 4[5].

W wyborach samorządowych w 2010 roku powtórnie uzyskał mandat radnego Rady Powiatu Oleśnickiego w okręgu wyborczym nr 4 z listy KWW Porozumienie Samorządowe 2002, zdobywając 515 głosów[6]. W kadencji 2010-2014 był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej[7] i członkiem Komisji Infrastruktury Technicznej i Bezpieczeństwa[8].

Źródła

Bibliografia

Przypisy

  1. Oświadczenie majątkowego z-ca burmistrza Zbigniewa Ilskiego za 2006 rok, BIP Syców
  2. Zmiany w składzie Rady Nadzorczej, Aton-HT S.A.
  3. Historia Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Sycowie, sycow-kolping.pl
  4. Wyniki wyborów do rad gmin liczących do 20 tys. mieszkańców w podziale na obwody i kandydatów w 1998 roku, Państwowa Komisja Wyborcza
  5. Zbigniew Ilski w wyborach do Rady Powiatu Oleśnickiego w 2006 roku, Państwowa Komisja Wyborcza
  6. Zbigniew Ilski w wyborach do Rady Powiatu Oleśnickiego w 2010 roku, Państwowa Komisja Wyborcza
  7. Oleśnica: Wybierają władze powiatowe, Gazeta Wrocławska, [dostęp:01-12-2010]
  8. Komisje Rady Powiatu Oleśnickiego na archiwalnej stronie internetowej BIP Powiatu Oleśnickiego
1809-1945 Christoph Heinrich Ermrich (1809-11)Georg Friedrich Frey (1811-40)Eduard Paritius (1840-51)Hermann Alexander Frey (1851-55)Friedrich Hölzel (1855-66)Karl von Euen (1867-79)Wilhelm Martienßen (1880-90)Theodor Eisenmänger (1891-1919)Konrat Boehr (1919-?)Alois Müller (?-?) • dr Bossart (?-?)Friedrich Wäscher (1942-45)
1945-1950 Leon Pietruszak (1945-46)Józef Grondowy (1947-49)Marian Czerwiński (1949-50)
Przewodniczący MRN i naczelnicy
(1950-1990)
Marian Czerwiński (1950-51)Franciszek Stronias (1952-53)Edmund Tałajczyk (1953-54)Marian Sip (1955-57)Władysław Jarmakowicz (1958-63)Kazimierz Piętka (1963-66)Ludwik Cioroch (1966-67)Danuta Kozak (1967-69)Helena Hel (1969-73)Henryk Sarnowski (1973-90)
od 1990 Stanisław Czajka (1990-94)Henryk Sarnowski (1994-98)Stanisław Czajka (1998-2006)Wojciech Kociński (2006-07)Tomasz Czwordon (2007)Sławomir Kapica (2007-18)Dariusz Maniak (od 2018)
Zastępcy (od 1990) Jacek Rubik (1990-94)Zbigniew Ilski (1994-98)Ewa Głowacka (1998-2002)Zbigniew Ilski (2002-06)Tomasz Czwordon (2006-07)Jacek Przybył (2007-10)Robert Malecki (2011-18)Piotr Nogala (2018)Artur Drzyzga (od 2018)

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Przewodniczący Józef Promny (1990-98)Zbigniew Ilski (1998-2002)Kazimierz Cichoń (2002-06)Bolesław Moniuszko (2006-18)Robert Dziergwa (od 2018)
Wiceprzewodniczący Benigna Kamińska i Marian Wesoły (1990-94)Józef Szymański i Mirosław Kręblewski (1994-98)Józef Promny (1998-2002)Wiesław Pluta (2002-06)Paweł Walczak (2006-10)Krzysztof Lentka (2010-14)Zdzisław Bednarek (2014-16)Kazimierz Cichoń (2016-18)Jarosław Walczak (od 2018)
Radni III kadencji
1998-2002
1. Waldemar GrzędziakJan KapicaPaweł KłysBożena Sonnek
2. Kazimierz CichońIreneusz GolańskiJoachim KuropkaJózef Promny
3. Zbigniew IlskiBeata KempaWojciech KocińskiZbigniew Stróżyk
4.Ewa GłowackaKrzysztof LentkaCzesław StandziakPaweł Walczak
5.Henryk DeraHubert Kaszyca
6. Wiesław Pluta7. Leszek Wojtowicz8. Urszula Drabent9. Mirosław Kręblewski10. Zdzisław Bednarek11. Ryszard Pajdzik